Четворица играчи на Напредок ќе настапат за фудбалската репрезентација

Не помина ни ден откако претседателот на ФК Напредок, Илија Божиноски, му се обрати на селекторот на Македонската фудбалска репрезентација,

Read more

Трајковски се враќа да си осигури место кај Јаневски

Младиот напаѓач од редовите на белгиски Зулте Варегем првпат доби покана од новиот селектор Покрај тројцата дебитанти во изборот на

Read more