Странец фатен со марихуана во Кичево

ПС Кичево поднесе кривична пријава против Д.Б.(22) од Елбасан-Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „неовластено

Read more

Броѓани саделе марихуана па заработиле кривична пријава

Полициската станица во Македонски Брод поднесе кривична пријава против С.Л.(44), В.Ѓ.(49), Д.К.(23) и В.К.(46), сите од Македонски Брод за сторено

Read more