Броѓанец заработи кривична – заработувал на интернет, а не платил данок

Секторот за внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Кичево поднесе кривична пријава против 34 годишно лице од Македонски Брод

Read more

Детали за лицето кое загина на патот Кичево – Гостивар

Лицето кое вчера беше пронајдено мртво во провалија кај каменоломите на патот Кичево – Гостивар, претходно било пријавено за исчезнато

Read more

Командант Талибани „ќе командува“ во Идризово (видео)

Министерството за внатрешни работи со највисоки безбедносни мерки и со исклучително силно полициско обезбедување, го превзеде 33-годишниот Метин Ислами инаку

Read more

Пукано е врз владата на Република Македонија

Две детонации се слушнале во близина на Владата на Република Македонија, информираат од Министерството за Внатрешни работи. Два проектилa се

Read more

При контрола во „Стара централа“ најдени и протерани српски државјанки

При извршена контрола, минатиот викенд во угостителскиот објект „Стара централа“ во Кичево биле затекнати две државјанки од Република Србија кои

Read more

Кичевчанец доби кривична пријава поради недозволено поседување на оружје

Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против С.С.(26) од Кичево за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје

Read more