ВИДЕО: Голема полициска акција во кумановско Лојане

Во полицската акција „Решето“ изутрината во кумановското село Лојане при претреси во 10 објекти, во шест се пронајдени 34 илегални мигранти, а

Read more

Фатени крадците кои завчера ја ограбија црквата Свети Петар и Павле во Кичево

Полициската станица од Кичево ги пронајде сторителите на тешката кражба што на втори овој месец беше извршена во црковниот храм

Read more

Грабнат авион на охридскиот аеродром

Ова не е вистински настан, туку симулација во рамки на оперативно-тактичката вежба “Бран 2012“ која МВР во соработката со надлежните

Read more