Андреа Белеска: Со посветена работа ќе се вратиме во врвот на светскиот ракомет

Андреа Белеска уште една од плејадата кичевски ракометарки, произлезени од РК „Кале“. Моментално настапува во ЖРК „Металург“. Поседува огромен талент

Read more

Кичевчанецот Пеце Мирчески ќе игра за Металург

Пеце Мирчески, досегашен играч за кадетската екипа на Напредок од оваа пролет ќе настапува за скопски Металург. Офанзивецот Мирчески во

Read more

Напредок се врати со бод од гостувањето во Скопје

Екипата на Напредок го освои и вториот бод сезонава, на гостувањето против скопски Металург. Во натпревар без голови и со

Read more

Кичевски судии ја делеа правдата на младинското финале

Како предигра на големото финале од купот на Македонија на националната арена „Филип Втори“ се одигра младинското финале помеѓу екипите

Read more

Ракометарките на Кичево 10 со победа ја започнаа пролетната сезона

Со победата над екипата на Металург- Скопје со 24:23 ( 16:10), ракометарките на Кичево10 триумфално ја отворија пролетната полуетапа. Домашните

Read more