Две децении без Милан Младеновиќ и ЕКВ

Денеска се навршуваат 20 години од смртта на Милан Младеновиќ, фронтменот на култната белградска рок-група „Екатарина Велика“. Иако живееше само

Read more

Стартува Лига на Шампионите

Со одигрувањето на првите осум натпревати, вечерва стартуваат возбудувањата од најквалитетното фудбалско натпреварување во Европа, Лигата на Шампионите сезона 2012/2013. 

Read more