Бојкот на наставата на тетовските средношколци кои учат на македонски

Учениците од сите четири години од тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“ кои наставата ја следат на македонски јазик денеска ја бојкотираа

Read more

Момче повредено со нож во Кичево, се скарале кој има првенство на минување

Ноќеска 15 минути по полноќ во Полициската станица во Кичево,  доктор од Итна медицинска помош пријавил дека во Медицински центар

Read more

Пукано е врз владата на Република Македонија

Две детонации се слушнале во близина на Владата на Република Македонија, информираат од Министерството за Внатрешни работи. Два проектилa се

Read more

Педофил од Кичево сексуално злоставил малолетно девојче

49 годишен кичевчанец во средата наутро сексуално нападнал малолетно девојче. Против Н.М. кичевската полиција поднела кривична пријава за полов напад

Read more

ВИДЕО: Хомосексуалци, феминистки и про-абортус активисти нападнаа црква и христијански верници

„Црква која сјае е само онаа која гори“ беше мотото под кое толпа од околу 500 хомосексуалци, феминистки и про-абортус

Read more

Хакерската група „Редхак“ го нападна сајтот на турската полиција

Хакерската група „Црвените хакери“ („Редхак“) изврши денеска кибер-напад врз интернет страницата на турската полиција. Моментно пристапот до сајтот е блокиран.

Read more