Со помош на судијата Маркоски, Работнички го совлада Напредок

Ако против себе имате силен противник како Работнички, судија  кој е дојден со единствена намера да му одмогне на Напредок како

Read more

Напредок во 1/8 од купот за противник ја доби екипата на Гостивар

По синоќешната жрепка екипата на Напредок го доби својот противник во 1/8 од купот на Македонија.  Сино белите во два наврати

Read more

Напредок против Шкендија и против традицијата во Тетово

На криљата на триумфот против Гостивар минатата среда, екипата на Напредок во шестото првенствено коло патува кај исклучително амбицираниот состав

Read more

Несекојдневна појава: Штркови ќе предизвикаа проблеми на мечот во Кичево

Несекојдневна случка ќе предизвикаше проблеми на фудбалскиот натпревар Напредок-Гостивар, што  во неделата се одигра во Кичево.Причина за оваа конфузија  беа штрковите кои

Read more

Напредок се врати со бод од гостувањето во Скопје

Екипата на Напредок го освои и вториот бод сезонава, на гостувањето против скопски Металург. Во натпревар без голови и со

Read more