Кичевчанецот DJ Robotnix ќе настапи на „Скопје Креатива“

Никола Илиевски или попознат како DJ Robotnix ќе настапи со свој сет на овогодинешното издание на Фестивалот на креативни индустрии

Read more

Националните ансамбли на Македонија и Србија на заеднички концерт во Кичево

Националните ансамбли на Македонија и Србија на заеднички концерт во КичевоЗа прв пат националните ансамбли на Македонија и Србија  ,„ Танец„

Read more

ВИДЕО: Тале Бацката, Рок легендата од Кичево кому годините не му можат ништо!

Тој е жива легенда, енциклопедија за едно славно време на првите кичевски рокери. Ја живее седмата деценија од животот, ама

Read more

Влатко Лозаноски и Есма ќе настапат со песната „Опсесија“

Евровизиската песна на Есма и Влатко Лозановски е избрана. Композицијата со наслов „Опсесија“ која премиерно ќе биде изведена на 27

Read more

Влатко Лозаноски ќе не претставува на Евровизија!

Најпосле и сосем заслужено, нашата поп-ѕвезда Влатко Лозаноски ќе јапретставува Република Македонија на изборот на песна за Евровизија која ќе

Read more

ВИДЕО: Одличниот настап на Влатко Лозаноски на прославата на независноста

Одличен настап на нашиот Влатко Лозаноски на прославата по повод 21 година од македонската независност. Нема потреба многу да се

Read more