Кичевчанката Ѓурчиноска најбрза поштар на државниот натпревар во Битола

Во Битола завчера се одржа 20. јубилејно државно првенство во брзо одење на поштари на кое учествуваа претставници на подружниците

Read more

Кичевчанката Сузана Тасеска освои златен медал за најдобар стрелец 2013

На Републичките спортски натпревари одржани во Струга, со титулата  “Најдобар стрелец  2013“  во машка и женска конкуренција, достоинствено повторно се

Read more

Пипан: Одигравме фантастично, пожтвувано, фокусирано

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Алеш Пипан не го криеше своето задоволство по големата победа над српскиот национален состав. –

Read more

Напредок домаќин на Ренова на воведниот првенствен натпревар

Како и лани така и годинава воведниот првенствен натпревар, екипата на Напредок ќе го одигра против составот на Ренова. За

Read more

Кадетите на Напредок на чекор до Суперлигата

Утре на градскиот стадион во Кичево кадетите на ФК Напредок го играат последниот натпревар на домашен терен оваа сезона. Младите

Read more

Да го поддржиме Љупчо Стефаноски

Еден од најдобрите гитаристи во Кичево, Љупчо Стефаноски, се натпреварува на On-line натпреварот Guitar Messenger Solo Competition. Стефаноски се претставува

Read more

Кичевчанката Бјелиќ втора на натпревар по англиски јазик

Во саботата (23 февруари) во организација на Петтата Приватна Гимназија од Скопје се одржа републички натпревар по англиски јазик за

Read more

Пелистер доцнеше два часа на дуелот со Напредок

По трите победи и исто толку порази, екипата на Напредок на прошталниот зимски тест одигра 1:1 со екипата на Пелистер.

Read more
Exit mobile version