Напредок се врати со бод од гостувањето во Скопје

Екипата на Напредок го освои и вториот бод сезонава, на гостувањето против скопски Металург. Во натпревар без голови и со

Read more

Напредок ремизираше со Дрита

Дебитантот во прволигашкото друштво екипата на Дрита, ја прекина триумфалната серија на Напредок, откако ремизира со домаќинот играјќи нерешено 1-1.

Read more
Exit mobile version