Обука за добро владеење во областа на животната средина

Претходната недела во Кичево се одржа обука за добро владеење во областа на животната средина на локално ниво и развивање

Read more

ВИДЕО: Џулијан Асанж во ОН преку видео линк му се потсмеваше на Барак Обама

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж преку видео линк им се обрати на претставници на Обединетите нации и притоа го критикуваше

Read more

Средба Иванов – Обама

  Македонскиот претседател Ѓорге Иванов вчера во Њујорк имаше средба со американскиот претседател Барак Обама, јави дописникот на МИА од САД.

Read more
Exit mobile version