Гордан Здравков поднесе нетповиклива оставка на кормилото на Напредок

Досегашниот тренер на Напредок  Гордан Здравков , вечерва поднесе неотповиклива оставка на кормилото  шеф на стручниот штаб на Напредок.До наименувањето на нов

Read more

Шундовски си поднесе оставка

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Звонко Шундовски попладнево преку соопштение поднесе оставка на функцијата селектор на машката ракометна репрезентација на

Read more