[ОБНОВЕНО] Пронајден женски труп во Кичево во фаза на распаѓање

Тело на жена, во фаза на распаѓање, синоќа е најдено во месноста Крушино, кичевско. Според полицски извори, телото на непозната

Read more

Кичево викенд шема (25-27 јануари 2013)

Спортска сала Христо Узунов (Иванидол) Петок: Ракометен натпревар Р.К.Гого (КАДЕТИ) – Р.К.Партизан (СЕНИОРИ), почеток 17.00, влез: / * * *

Read more

Кичево викенд шема (18-21 јануари 2013)

Богојавление – Водици, Фрлање на Светиот Крст во базенот во кругот на Дом на АРМ, Сабота 9.00 часот * *

Read more