ФОТО: Лозано дел од „Истражи ја Македонија“

Нашата најголема ѕвезда деновиве е дел од екипата на „Истражи ја Македонија“. Од фотографиите кои ги објави на својата Facebook

Read more

Димитроски му донесе триумф на Пелистер за нова прволигашка сезона

Екипата на Пелистер го победи со 1:0 составот на Скопје и бараж мечот што попладнево се одигра на градскиот стадион

Read more

По 11 часа игра прв домашен гол на Напредок

По дури 11 часа игра Напредок ја затересе противничката мрежа пред своите гледачи и стана сопственик на еден неславен рекорд.

Read more

Пелистер доцнеше два часа на дуелот со Напредок

По трите победи и исто толку порази, екипата на Напредок на прошталниот зимски тест одигра 1:1 со екипата на Пелистер.

Read more

Не помогнаа ниту “чкембарите“

Иако Пелистер оваа сезона остварува резултати под очекувањата, сепак навивачите на битолскиот прволигаш не ги забораваат своите пулени на сите

Read more

Напредок изби на третото место во Првата лига!

Под налетот на кичевски Напредок овој викенд падна и составот на Пелистер. Сино белата машина работи беспрекорно оваа есен ,и

Read more