Одлична вест: Нафтата стигна, наставата почнува од утре!

Како што не информираа, нафта до училиштата „Кузман Јосифоски – Питу“ и „Др. Владимир Полежиноски“ стигнала вечерва. Наставата ќе започне

Read more

Кичевчанецот DJ Robotnix ќе настапи на „Скопје Креатива“

Никола Илиевски или попознат како DJ Robotnix ќе настапи со свој сет на овогодинешното издание на Фестивалот на креативни индустрии

Read more

Велигденски концерт на КУД „Рацин“ од Кичево

Културно-уметничкото друштво „Рацин“ од Кичево утре, петок, ќе го одржи традиционалниот Велигденски концерт. Играорците пред кичевчани ќе се претстават со

Read more