По 11 часа игра прв домашен гол на Напредок

По дури 11 часа игра Напредок ја затересе противничката мрежа пред своите гледачи и стана сопственик на еден неславен рекорд.

Read more

Прва победа на разделбата од своите фанови

Фановите на кичевскиот прволигаш чекаа дури 586 минути за да го поздрават првиот гол на својот стадион а го постигна

Read more

Напредок против Работнички ја брка првата домашна победа

Распоредот одлучи Напредок овааполусезона и втор пат да биде домаќин на екипата на Работнички.По поразот на претходниот меч во Кичево

Read more

Гласачкиот потенцијал дава оптимизам за победа во Кичево

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Кичево организираше обука за овластените набљудувачи во општината. Обуката ја држеа предавачи од партиската Комисија за правни

Read more

Деспотоски: Имаме 4.500 гласови предност за победа во Кичево

Бројките од минатите избори во Кичево покажуваат разлика од 4.500 гласови кои се тешко надминливи, вели за А1Он актуелниот градоначалник

Read more

Напредок со победа стартуваше во пролетниот дел

Екипата на Напредок однесе значајна победа на гостувањето во Кочани против екипата на штипска Брегалница, минимално, со 1-0. Единстваниот гол

Read more
Exit mobile version