Ракометарките на Кичево 10 со победа ја започнаа пролетната сезона

Со победата над екипата на Металург- Скопје со 24:23 ( 16:10), ракометарките на Кичево10 триумфално ја отворија пролетната полуетапа. Домашните

Read more

Македонија оди во осминафинале!

Македонските ракометари вчеравечер  ја забележаа и втората победа на СП во ракомет во Севиља. Совладан е Катар. Во фантастично прво

Read more

Тешка победа на Македонија на стартот на СП во ракомет

Македонската ракометна репрезентација го совлада Чиле со 30:28. Целта е остварена, забележана е првата победа во првиот меч на СП

Read more

Напредок изби на третото место во Првата лига!

Под налетот на кичевски Напредок овој викенд падна и составот на Пелистер. Сино белата машина работи беспрекорно оваа есен ,и

Read more

Ракометарките од Кичево10 ја извојуваа втората есенска победа

Во натпревар на две крајно изедначени екипи, Кичево 10 го совлада тимот на Кожувчанка со 19-18 и се реваншира за

Read more

Претседателот Барак Обама реизбран

Рано утрово беа познати резултатите од американските избори според кои, во голема мера очекувано, досегашниот претседател Барак Обама доби нов

Read more

Значајна победа на Напредок. Падна и Ренова, одиме на Вардар!

Со головите на Балажи (51′) и Вренцоски (85′) Напредок ја совлада екипата на Ренова и прокнижи три значајни бодови кои

Read more

ФОТО(И)СТОРИЈА: „Ѓаолите“ и Напредок 1998 година!

Фотографија од еден убав спомен и времиња. Последно коло од есенскиот дел од првенството во Втората Македонска Фудбалска лига помеѓу

Read more