ФОТО: Тешка сообраќајка, осуммнина повредени, меѓу нив и деца

Осум лица се повредени, меѓу кои четворица посериозно со тешка сообраќајна несреќа која околу 15:05 часот се случила на патот

Read more

Акција за спасување на повредено лице помеѓу селата Извор и Ехлоец

Две лица, од кои едното со повредена нога, се заглавени во општина Другово во снегот на далечина од 6 километри

Read more