Се запали автобус на Стража кој превезувал ученици

Патнички автобус на приватна превозна компанија се запали утрово на патот Кичево – Гостивар после превојот Стража. Автобусот превезувал ученици

Read more

Готова е книгата „Битисување“ посветена на големиот пожар во село Слепче

Со финансиска поддршка на општината Демир Хисар, а во рамките на манифестацијата „1000 години од постоењето на Манастирот Свети Јован

Read more

Се собираат донации за обнова на црквата „Св. Спас“ во Владимирово

Иницијативниот одбор за обнова на опожарената црква „Св. Спас“ во Владимирово на синоќешниот собир со жителите од селото ги договори

Read more

ВИДЕО: Хомосексуалци, феминистки и про-абортус активисти нападнаа црква и христијански верници

„Црква која сјае е само онаа која гори“ беше мотото под кое толпа од околу 500 хомосексуалци, феминистки и про-абортус

Read more

Претставник од Министерството за труд и социјална политика го посети семејството Ристевски

Државниот секретар во Министерството за труд и социјална политика Муедин Кахвеџи вчера беше во посета на Општина Демир Хисар. Непосреден

Read more

Локализиран пожарот над Строгомиште и Букојчани, изгаснат над Пречиста и фатен предизвикувач на пожарот

Пожарите кои до вчера беснееја во атарите на селата Строгомиште и Букојчани се споија во еден голем пожар. Пожарот беше

Read more

ФОТОГАЛЕРИЈА: Пожарот одблиску. Како изгледаше стихијата

Фотографиите се видување на огнената стихија низ очите на пожарникарите и сите кои беа вклучени во справувањето со неа. Овие

Read more
Exit mobile version