Полицијата од Кичево поднесе кривична против 44-годишен имамник од Охрид

Полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава против О.Ј.(44) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело

Read more

Кичевчанец осомничен за трговија со дрога

Полициската станица во Кичево, поднесе кривична пријава против лицето А.А.(23) од с.Србјани, кичевско, за сторено кривично дело „неовластено производство и

Read more

Броѓани саделе марихуана па заработиле кривична пријава

Полициската станица во Македонски Брод поднесе кривична пријава против С.Л.(44), В.Ѓ.(49), Д.К.(23) и В.К.(46), сите од Македонски Брод за сторено

Read more

Во Кичево намален бројот на сообраќајни прекршоци

Возачите во Кичево се сѐ подисциплинирани, а тоа најдобро го потврдуваат бројките од изминатите години, кога се бележи значително намалување

Read more

Студентскиот дом Гоце Делчев нападнат со молотови коктели

Четири молотови коктели утринава околу 5 часот биле фрлени кон студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје, јавува Курир. Нема повредени.

Read more