Facebook попис: Колку Кичевчани има вкупно?

Facebook има над 1,4 милијарди корисници. Можностите кои ги нуди facebook за користење на некои од податоците кои ги поседува,

Read more

Четворица играчи на Напредок ќе настапат за фудбалската репрезентација

Не помина ни ден откако претседателот на ФК Напредок, Илија Божиноски, му се обрати на селекторот на Македонската фудбалска репрезентација,

Read more

Презентација на борбено возило за АРМ

Заменик-министерот за одбрана Емил Димитриев денеска  ќе присуствува на презентација на оклопното борбено возило КТО „Росомак“ 8х8, на армискиот полигон

Read more