Одлична вест: Нафтата стигна, наставата почнува од утре!

Како што не информираа, нафта до училиштата „Кузман Јосифоски – Питу“ и „Др. Владимир Полежиноски“ стигнала вечерва. Наставата ќе започне

Read more

Започна изградбата на автопатот Кичево-Охрид – најголема инфраструктурна инвестиција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со инвестиција од 375 милиони евра Кичево и Охрид ќе се поврзат со автопат,  во должина од 57 километри, кој треба да го

Read more

Започна учебата година во двете средни и основните училишта во Кичево

На првиот ден од новата учебна година во обиколка на училиштата беше градоначалникот на Кичево, Фатмир Дехари. – Се уверивме

Read more