Половина прва лига во потера по Ристе Маркоски од Напредок

И покрај неубедливите игри на екипата на Напредок во пролетниот дел од сезоната, сепак поголемиот дел фудбалери на кичевскиот прволигаш

Read more

По 11 часа игра прв домашен гол на Напредок

По дури 11 часа игра Напредок ја затересе противничката мрежа пред своите гледачи и стана сопственик на еден неславен рекорд.

Read more

ФОТО(И)СТОРИЈА: „Ѓаолите“ и Напредок 1998 година!

Фотографија од еден убав спомен и времиња. Последно коло од есенскиот дел од првенството во Втората Македонска Фудбалска лига помеѓу

Read more