Иванов: Мојот став е – Република Македонија erga omnes

Мојот став за името е Република Македонија erga omnes (за севкупна употреба), порача Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов и посочи дека

Read more

ВИДЕО: Синот на Мит Ромни им се заблагодари на Македонците

Бен Ромни, син на гувернерот и кандидат за претседател на САД, Мит Ромни, во видео порака се заблагодари на поддршката

Read more

Ромни победник по првата дебата против Обама

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера

Read more

17 години од атентатот врз претседателот Ќиро Глигоров

На денешен ден во 1995 година беше извршен атентат врз првиот претседател на независна Македонија, Ќиро Глигоров. И покрај различните

Read more

Кичевскиот совет ја одржува 41.седница

Советниците од советот на Општина Кичево денес  ја одржуваат четириесет и првата седница. Точките на кои ќе се расправа се:

Read more
Exit mobile version