„Од кол на кол“ па в петок и во Кичево

Народниот театар „Војдан Чернодрински“ од Прилеп овој петок (5 декември) ќе се претстави пред кичевчани со урнебесната комедија „Од кол

Read more

„2012 Последните Македонци“ гостува во Кичево

Драмскиот театар од Скопје во сабота, 29 ноември, пред кичевчани ќе се претстави со претставата  „2012 Последните Македонци“. Претставата ќе

Read more

Премиера на претставата „Се е баш добро маче“ во Ц.К во Кичево

По подолг период љубителите на театарската уметност од Кичево, ќе можат да уживаат во претставата “Се е баш добро маче”

Read more

Претстава за деца „Орхан“ утре премиерно во домот на културата

Детската претстава „Орхан“ работена според истоимената книга од Неџати Зекерија утре и задутре ќе биде поставена на сцената во домот

Read more
Exit mobile version