Со помош на судијата Маркоски, Работнички го совлада Напредок

Ако против себе имате силен противник како Работнички, судија  кој е дојден со единствена намера да му одмогне на Напредок како

Read more

Напредок против Работнички ја брка првата домашна победа

Распоредот одлучи Напредок овааполусезона и втор пат да биде домаќин на екипата на Работнички.По поразот на претходниот меч во Кичево

Read more

Напредок со победа на гости граби кон врвот!

Со сигурна игра, екипата на Напредок го совлада Работнички на гостувањето во Скопје со 0:1 и освои нови три бода

Read more