Ракометарките од Кичево10 ја извојуваа втората есенска победа

Во натпревар на две крајно изедначени екипи, Кичево 10 го совлада тимот на Кожувчанка со 19-18 и се реваншира за

Read more

РК Кичево 10 остана без Моника Јанеска

По малку неочекувано Кичево 10 остана без својата најдобра ракометарка Моника Јанеска, која се пресели во турскиот Трабзон. -И покрај

Read more

Одиме во Ниш!

По неколку години пауза, македонските ракометарки се враќаат на големите натпреварувања. Се израдувавме откако обезбедивме пласман на Европското првенство, но

Read more