Ракометарките од Кичево10 ја извојуваа втората есенска победа

Во натпревар на две крајно изедначени екипи, Кичево 10 го совлада тимот на Кожувчанка со 19-18 и се реваншира за

Read more

РК Кичево 10 остана без Моника Јанеска

По малку неочекувано Кичево 10 остана без својата најдобра ракометарка Моника Јанеска, која се пресели во турскиот Трабзон. -И покрај

Read more

Одиме во Ниш!

По неколку години пауза, македонските ракометарки се враќаат на големите натпреварувања. Се израдувавме откако обезбедивме пласман на Европското првенство, но

Read more
Exit mobile version