Комплетиран првиот круг на Евробаскетот во Словенија

Со одигрувањето на последните натпревари во четирите групи доцна синоќа беше комплетирано првото коло на Европското кошаркарско првенство во кое

Read more

Кичевските средношколци помеѓу најдобрите во Македонија

Според објавената ранг листа на државни средни училишта од екстерните предмети од државната матура во јунискиот испитен рок 2013 година,

Read more

Проверете си го резултатот од државната матура на интернет

На веб страницата http://www.matura.gov.mk/results.aspx?language=MK се достапни резултатите од полагањето на државната матура. Годинава, просечната оценка што ја постигнаа матурантите при полагањето

Read more

Локални избори 2013 – Кој каде победи?

Заврши гласањето на локалните избори 2013 година. Рокот за поднесување на приговорите сеуште е во тек. Втор круг за 2

Read more

Јувентус се врати по негатива од два гола, Барса се вадеше со Спартак. Доминација на источните екипи

Во втората вечер од првото коло натпревари на лигата на шампионите, великаните Челзи и Јувентус ремизираа на Стемфорд Бриџ во

Read more
Exit mobile version