Напредок домаќин на Ренова на воведниот првенствен натпревар

Како и лани така и годинава воведниот првенствен натпревар, екипата на Напредок ќе го одигра против составот на Ренова. За

Read more

Кичевски судии ја делеа правдата на младинското финале

Како предигра на големото финале од купот на Македонија на националната арена „Филип Втори“ се одигра младинското финале помеѓу екипите

Read more

Значајна победа на Напредок. Падна и Ренова, одиме на Вардар!

Со головите на Балажи (51′) и Вренцоски (85′) Напредок ја совлада екипата на Ренова и прокнижи три значајни бодови кои

Read more

Некомплетниот Напредок попладнево ја пречекува Ренова

Некомплетниот Напредок без тројца важни фудбалери во својот состав, го пречекува „ранетиот лав” од Џепчиште.По овој натпревар и фактички може

Read more
Exit mobile version