Ламбе Алабаковски стана татко

Македонската ѕвезда Ламбе Алабаковски на својот роденден го доби најубавиот подарок од неговата сопруга – стана татко на здраво машко

Read more

Антонио Милошоски на конференција во Брисел

Антонио Милошоски ќе биде активен учесник и говорник на конференцијата насловена „Западен Балкан – иднината со Европа“, која ќе ја

Read more

Со нова песна и албум ќе се одбележи роденденот на Тоше Проески

На денешен ден, пред 32 години е роден Тоше Проески. Неговиот роденден ќе биде пригодно обележан во неговото Крушево, во

Read more

Крводарителска акција на роденденот на Тоше Проески

На роденденот на Тоше Проески (25 јануари) во организација на Интернационалниот Тоше Проески Фан Клуб Форум и Цревен Крст на

Read more

Македонија го прослави 21-от роденден!

Над 61 илјадна публика присуствуваше на музичкиот спектакл во Националната арена „Филип Втори“ по повод одбележувањето на 21-та годишнина од

Read more