Врие во Медитеранот – Русија го испрати „убиецот на носачи на авиони“

Рускиот ракетен брод „Москва“, од составот на Црноморската флота, се упати кон источниот дел на Средоземно Море, наместо кон островската

Read more

Оригинална понуда на градоначалникот на Македонски Брод – ергените се на потег!

Загрижен поради се поголемиот број на ергени, градоначалникот на Македонски Брод на момчињата од Поречието им нуди бесплатно патување до

Read more

Расте руската инвестиција во Демир Хисар – „Гришко“ ќе се проширува

Првите шест месеци од официјалниот старт на единствениот погон надвор од границите на Руската Федерација – во с. Слепче, демирхисарско,

Read more

Дали и кичевчани се борат во Сирија?

Откако во вторникот во македонските медиуми беше објавена веста дека во Сирија загинал 28 годишниот Расим Зеќири од гостиварското село

Read more

ФОТО: Како се празнуваше Велигден низ Православниот Христијански свет

Православните Христијани викендов го прославија Велигден (или Светата Пасха) ширум светот. Православните верници веруваат дека Пасхата е најстарата и најважната

Read more

ФОТО + ВИДЕО: Драматична состојба во Русија по падот на метеорит

Состојбата во рускиот град Чељабинск и областа околу градот каде утрово падна делови од метеор е сеуште ризична. До овој

Read more