Прва победа на разделбата од своите фанови

Фановите на кичевскиот прволигаш чекаа дури 586 минути за да го поздрават првиот гол на својот стадион а го постигна

Read more

Дали Симјаноски заминува од Напредок?

Иако деновиве владее вистинско фудбалско трансфер-затишје, сепак во Напредок спокојството го нарушува желбата на Вардар, во своите редови да го

Read more
Exit mobile version