Кичево меѓу градовите со најзагаден воздух за дишење

Заедно со жителите на Скопје, Тетово и Битола, кичевчани дишат најопасен воздух во Македонија. Министерот за животна средина и просторно

Read more

Изгласани законите, автопатите стартуваат со градба напролет!

Со 66 гласа „за“, еден „против“ и ниту еден „воздржан“ републичкото Собрание вечерва во рамки на 74. седница  го изгласа

Read more

Заврши првата етапа од велосипедската Трка низ Македонија

По повод дваесет и две годишнината од прогласувањето на независноста на Република Македонија, Велосипедската федерација на Македонија и АМСМ организираа

Read more

Велосипедистите на голема предилинденска тура низ Македонија

Велосипедистите максимално го користат убавото време за возење на нови тури. Летните горештини не се никаков проблем. Така, на 23

Read more

Димитроски му донесе триумф на Пелистер за нова прволигашка сезона

Екипата на Пелистер го победи со 1:0 составот на Скопје и бараж мечот што попладнево се одигра на градскиот стадион

Read more

Македонски студенти го одбранија Уставното име

Александра Лозаноска од Прилеп и Александра Луканоска од Кичево и Слободан Јовановски се студенти на втора година на отсекот за

Read more