Милошоски: Изградбата на автопатиштата ја има најголемата поддршка помеѓу граѓаните (ВИДЕО)

Пратениците во рамките на 74. собраниска седница расправаат по Предлог законот за реализација на инфраструктурни проекти за изградба на автопат Миладиновци-Штип

Read more

Антонио Милошоски на тркалезна маса за изборите и ситуацијата во Белорусија

Пратеникот Антонио Милошоски, во својство на шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ на последните парламентарни избори во Белорусија, денеска ќе се

Read more

Ќе се гласа за доверба на владата

Собранието на Република Македонија ја почна 43. седница на која ќе се расправа и ќе се гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ. Според

Read more
Exit mobile version