Тешка сообраќајка кај каменоломите под Стража, 1 загинат и четворица повредени

Еден загинат и четворица повредени е епилогот од вчерашната сообраќајка која се случила вчера околу 17:30 часот на магистралниот пат

Read more

Нова жртва во сообраќајка на патот Кичево – Охрид

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообрќајната несреќа што се случила вчера околу 17 часот на магистралниот

Read more

Детали за лицето кое загина на патот Кичево – Гостивар

Лицето кое вчера беше пронајдено мртво во провалија кај каменоломите на патот Кичево – Гостивар, претходно било пријавено за исчезнато

Read more

Маж загина откако автомобилот му излетал на патот Кичево – Гостивар

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево

Read more

ФОТО: Страотна сообраќајка кај Зајас, едно лице загина, две потешко повредени

Вечерва во 19:30 минути на регионалниот пат во близина на општина Зајас се случи страотна сообраќајна несреќа во која учествуваа

Read more