Бојкот на наставата на тетовските средношколци кои учат на македонски

Учениците од сите четири години од тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“ кои наставата ја следат на македонски јазик денеска ја бојкотираа

Read more

Кичево меѓу градовите со најзагаден воздух за дишење

Заедно со жителите на Скопје, Тетово и Битола, кичевчани дишат најопасен воздух во Македонија. Министерот за животна средина и просторно

Read more

Напредок против Шкендија и против традицијата во Тетово

На криљата на триумфот против Гостивар минатата среда, екипата на Напредок во шестото првенствено коло патува кај исклучително амбицираниот состав

Read more

Магистралниот пат низ Кичево викендов со голема фреквенција

Продолжениот јунски викенд, голем број граѓани го искористија за да уживаат во убавините на Охрид и да го направат своето

Read more

ФОТО: Тетовско училиште прекриено со големо Албанско знаме

Десетина дена огромно знаме на република Aлбанија е поставена на новиот објект на Основното училиште Братство-Миѓени, во тетовската населба Дреновец.

Read more

ВИДЕО: Головите од дуелот Шкендија – Напредок

Видео од дуелот на Напредок против Шкендија во Тетово. Одлична игра на Напредок исполнета со многу шанси.  

Read more