Дарко Глишиќ (екс Напредок) ита кон шампионската титула на Грузија

Во својата прва сезона во првенството на Грузија,поранешниот фудбалер на Напредок,Тетекс и Скопје,Дарко Глишиќ со својот тим Динамо Тбилиси е

Read more

Бочески: Сега и самиот врв не е недостижен за Напредок

Секогаш скромниот кормилар на Напредок Драган Бочески, конечно ја отвори душата и вели ако на почетокот на првенствената сезона ,главна

Read more
Exit mobile version