„Трето полувреме“ премиерно во Кичево

Македонскиот филм „Трето полувреме“ конечно ќе се прикаже и пред кичевската публика. Проекциите ќе се изведуваат во големата сала на

Read more

Премиера на „Трето Полувреме“ во Скопје

Филмот „Трето полувреме“ вечерва ќе ја доживее скопската премиера во киното „Милениум“. Официјалната премиера филмот ја имаше на 15.септември на

Read more

ФОТО: Премиера на „Трето полувреме“ на фестивалот „Браќа Манаки“

Со долг аплауз и овации, публиката во преполниот Центар за култура во Битола синоќа ја награди екипата на „Трето полувреме“

Read more

Закани по живот за режисерот на „Трето полувреме“

На Балканот по се изгледа дека ништо неможе да биде едноставно. Зошто би било, кога може да се искомплицира? Така

Read more

„Трето полувреме“: SOUNDTRACK + ПОСТЕР + TRAILER, плус…

На официјалната страница на филмот „Трето полувреме“ на Facebook деновиве беа објавени официјалниот постер, интернационалниот трејлер на филмот и една

Read more

„Трето полувреме“ е македонскиот кандидат за Оскар

Филмот „Трето полувреме” на Дарко Митревски, во продукција на Кино око, ќе биде македонски кандидат за наградата Оскар за најдобар филм

Read more
Exit mobile version