Само победа над Турново го остава Напредок во живот

Иако против себе ќе има исклучително квалитетен противник предводен од феноменалниот Дејан Блажевски,екипата на Напредок ќе мора да даде 110

Read more

Турново и судијата Ецкоски го победија Напредок

И пред натпреварот во Турново, кај Напредок им беше јасно дека на ова гостување против себе ќе имаат квалитетен и

Read more

Напредок детронизиран на теренот во Турново

Сравувањата кај навивчите на Напредок дека во Турново може да доживее вистинска хаварија, се остварија во целост.Сино-белиот брод во дури

Read more

Напредок пред голем предизвик на гостувањето во Турново

Првото овосезонско гостување екипата на Напредок ќе го има на југоистокот од земјава, кај најуспешниот македонски претставник во европските купови

Read more

Хоризонт Турново голема инспирација за кичевскиот прволигаш

По неделниот пораз од екипата на Металург, составот на Напредок во ова првенствено коло го очекува уште еден исклучително тежок

Read more

Напредок VS Вардар, досегашни статистики пред дербито во недела

Во недела Напредок гостува на екипата на Вардар на арената „Филип II“ во Скопје. И двете екипи сезаонава се во

Read more