Дебата во Кичево: „Патриот си ако инвестираш во Република Македонија“

  „Патриот си ако инвестираш во Република Македонија“. Ова е темата на новата, шеста по ред јавна дебата на Здружението

Read more

Градоначалниците на Ѓаковица и на Шенѓин во посета на Кичево

Во посета на Општина Кичево денес беа градоначалникот на Ѓаковица, Косово, Пал Лекај и градоначалникот на Шенѓин, Република Албанија, Салвадор Качај.

Read more

Автобусот на ЕУ застана во село Зајас

Како седма од десетте рурални станици на карванот на ЕУ, денес беше село Зајас. Предводник на делегацијата на ЕУ беше

Read more

Екс градоначалникот Благоја Деспотоски реагираше на пресот на Дехари

Во врска со обвинувањата кои ги изрече градоначалникот на Кичево, Фатмир Дехари, а се однесуваат на финансиската состојба на општината,

Read more

И струшкиот градоначалник Зијадин Села се пресметува со Македонците

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ–Струга со соопштение најостро реагира на постапката на новиот градоначалник Зијадин Села, кој, како што наведуваат оттаму, од самиот

Read more

Американскиот амбасадор Пол Волерс во посета на Кичево

Американскиот амбасадор во Република Македонија, Пол Волерс, вчера  престојуваше во Кичево, при што имаше издвоени средби со градоначалникот на Кичево,

Read more

Владата вработува, Дехари и Бејта етнички отпуштаат

Повеќе десетици граѓани од Кичево вчера протестираа пред општината бидејќи без оправдана причина останале без животна егзистенција. Единствената „грешка“ поради

Read more

Отпуштените работници од Кичево го одржаа протестот

Како што и беше најавено, денес во 11 часот пред општинската зграда во Кичево се одржа протестот на отпуштените работници

Read more