Новите соблекувални на градскиот стадион во Кичево целосно завршени

Наскоро на градскиот садион во Кичево, свечено ќе бидат пуштени во употреба новоизградените соблекувални и помошни простории, изградени со средства

Read more

Кадетите на Напредок на чекор до Суперлигата

Утре на градскиот стадион во Кичево кадетите на ФК Напредок го играат последниот натпревар на домашен терен оваа сезона. Младите

Read more

ФК Напредок: Судиските неправди веќе не се трпат

По вчера одиграниот натпревар со Ф.К.Вардар во Куманово имајќи ги во предвид сите случувања што во јавноста ги изнесуваат клубовите

Read more

ФОТО(И)СТОРИЈА: Најстарата фотографија на кичевските фудбалери

Потекнува од 1928 година. Ова досега е најстарата позната фотографија на кичевските фудбалери. Настанала само четири години откако во Кичево

Read more

Напредок е седми најдобар клуб од Македонија во Европа според Euro club index

Според рангирањето на Euro club index  екипата на кичевски Напредок се наоѓа на 600 место во конкуренција на европските клубови

Read more

Кичевски одговор до Латас по навредата за Напредок

Драгане,  Напредок има 84-годишна традиција. Нaпредок е симбол за пријателство, лојалност и пожртвуваност. Напредок е институција, Напредок обединува Македонци, Албанци,

Read more
Exit mobile version