Coinbet24 e вистинскиот избор: Обложување без ризик за Бразил – Белгија!

Сите обложувалници нудат најразлични понуди за Мундијалот, а само Coinbet24 ви нуди ексклузивна можност за обложување без ризик на натпреварот

Read more

Кичевчанецот Пеце Мирчески ќе игра за Металург

Пеце Мирчески, досегашен играч за кадетската екипа на Напредок од оваа пролет ќе настапува за скопски Металург. Офанзивецот Мирчески во

Read more

Напредок преку Локомотива продолжува во купот, Зајас елиминиран од Вардар

Половичен успех на кичевските клубови во рамките од Купот на Македонија. Напредок ја прегази Локомотива  на нејзин терен со 5-1 ,

Read more

Пораз на Зајас во дебитантскиот второлигашки натпревар

Екипата на Зајас својот премиерен натпревар во друштвото на второлигашите го имаше кај повратникот во оваа лига, Борец Велес. Зајас

Read more

Симјаноски: Западна Европа без алтернатива, Вардар на крајот на кариерата

Дека утрото е попаметно од вечерта, најдобар пример и случајот со капитенот на Напредок, Жарко Симјаноски, кој откако сите гласила

Read more