Димитроски му донесе триумф на Пелистер за нова прволигашка сезона

Екипата на Пелистер го победи со 1:0 составот на Скопје и бараж мечот што попладнево се одигра на градскиот стадион

Read more

Половина прва лига во потера по Ристе Маркоски од Напредок

И покрај неубедливите игри на екипата на Напредок во пролетниот дел од сезоната, сепак поголемиот дел фудбалери на кичевскиот прволигаш

Read more

Кичевчанецот Стефаноски пред трансфер во белгискиот Зулте Варегем

Комплетирањето на неопходната документација, потребна за добивање работна дозвола, е последното скалило од дефинитивниот трансфер на поранешниот фудбалер на Напредок,

Read more

Кичевски судии ја делеа правдата на младинското финале

Како предигра на големото финале од купот на Македонија на националната арена „Филип Втори“ се одигра младинското финале помеѓу екипите

Read more

Кадетите на Напредок на чекор до Суперлигата

Утре на градскиот стадион во Кичево кадетите на ФК Напредок го играат последниот натпревар на домашен терен оваа сезона. Младите

Read more

Напредок: Сениорите нерешено, кадетите растураат!

Во натпревар одигран на терен кој повеќе наликуваше на базен, Напредок изигра нерешено, 0:0, на гостувањето во Кратово против Силекс.

Read more