Клуб од Пиринска Македонија бара да биде примен во Фудбалската федерација на Македонија

Фановите на фудбалскиот клуб „Пирин“ од Благоевград испратија молба до Фудбалската федерација на Македонија, нивниот клуб од следната сезона да

Read more

Напредок: Сениорите нерешено, кадетите растураат!

Во натпревар одигран на терен кој повеќе наликуваше на базен, Напредок изигра нерешено, 0:0, на гостувањето во Кратово против Силекс.

Read more

Трајковски се враќа да си осигури место кај Јаневски

Младиот напаѓач од редовите на белгиски Зулте Варегем првпат доби покана од новиот селектор Покрај тројцата дебитанти во изборот на

Read more

Бочески: Од Кичево се гледа и Европа

Најпријатното изненадување во нашата прва лига оваа есен секако е екипата на Напредок. Сино белите во деветте изминати кола покажаа

Read more

Комбинирани преноси од првата лига на МТВ

Македонската телевизија во соработка со ФФМ ќе почне да емитува комбиниран пренос од сите терени на кои се играат натпревари

Read more