Facebook попис: Колку Кичевчани има вкупно?

Facebook има над 1,4 милијарди корисници. Можностите кои ги нуди facebook за користење на некои од податоците кои ги поседува,

Read more

ЕП кошарка: Македонија и официјално оштетена

Техничкиот комитет на Европското првенство доцна синоќа ја одби жалбата на Македонската кошаркарска федерација за натпреварот против Црна Гора, со

Read more

Звонко Танески на „Барски летопис“ во Црна Гора

Македонскиот поет, книжевен критичар, есеист, преведувач и универзитетски професор Звонко Танески на 18 август ќе биде македонски претставник на меѓународниот

Read more

Автосамитот на кичевската „Монца” може да почне

Откако денес со специјални возила за транспорт на тркачки автомобили , странците пристигнаа во Кичево, а тука се и домашните

Read more
Exit mobile version