ВИДЕО: Влатко Лозаноски и Есма ја одржаа првата проба во Малме

Откако македонската евровизиска експедиција вчера пристигна во Малме, денес ја имаа првата проба. Погледнете ја.

Read more

Лозано и Есма утре ја промовираат евровизиската песна

Утре, среда, во 20.45 часот, премиернот на МТВ 1, Влатко Лозаноски и Есма ќе ја промовираат евровизиската нумера „Империја“. Со

Read more

ИКЕА доаѓа во Македонија

Шведскиот бренд за мебел, ИКЕА пристигнува во Македонија, јави Македонската Радио-Телевизија. Преку влезот на турската компанија Туркмол во Скопски саем

Read more
Exit mobile version