Напредок против Шкендија и против традицијата во Тетово

На криљата на триумфот против Гостивар минатата среда, екипата на Напредок во шестото првенствено коло патува кај исклучително амбицираниот состав

Read more

ВИДЕО: Головите од дуелот Шкендија – Напредок

Видео од дуелот на Напредок против Шкендија во Тетово. Одлична игра на Напредок исполнета со многу шанси.  

Read more

Напредок нерешлива енигма за Шкендија

Со одлична игра екипата на Наредок ремизираше на тешкото гостување во Тетово против Шкендија. Кичевчани покажаа надмоќ и квалитет, па

Read more

Напредок утре пред тежок меч со Шкендија во Тетово

Екипата на Напредок утре гостува во Тетово кај Шкендија во дербито од врвот. Напредок во Тетово патува по трите бодови

Read more

Напредок VS Вардар, досегашни статистики пред дербито во недела

Во недела Напредок гостува на екипата на Вардар на арената „Филип II“ во Скопје. И двете екипи сезаонава се во

Read more

Напредок – Шкендија 3:1 и тоа со два црвени картони

Напредок ја совлада екипата на Шкендија од Тетово со краен резултат од 3:1 (полувреме 2:0). На натпреварот биле досудени и

Read more
Exit mobile version