Утре Напредок го пречекува Пелистер

Утре екипата на Напредок го пречекува секогаш незгодниот битолски Пелистер. Со евентуална победа, Напредок е на добар пат да се

Read more

ФОТО(И)СТОРИЈА: „Ѓаолите“ и Напредок 1998 година!

Фотографија од еден убав спомен и времиња. Последно коло од есенскиот дел од првенството во Втората Македонска Фудбалска лига помеѓу

Read more